Překvapte ji výjimečným dárkem! Přečtěte si tipy, jak správně vybrat ten pravý zásnubní prsten

Vánoce mají jedinečnou, kouzelnou atmosféru, která vám vytváří ideální prostor pro darování zásnubního prstenu. Pokud jste se již rozhodli tento rázný krok podstoupit a nevíte, jak vlastně celým procesem projít, dáme vám pár praktických rad.

Na co je třeba v první řadě myslet?
Při výběru prstenu je třeba pečlivě ověřit prodejce, u kterého jste se rozhodli nakoupit.

Skvělou formou, jak si ověřit společnost jsou recenze. Nejen ty, na oficiálních stránkách prodejce, ale také přes známé vyhledávače, sociální sítě, či jiné zdroje.

Pokud není možnost přidat recenze přes sociální síť, je třeba zbystřit pozornost. Nakolik to může znamenat, že si prodejce zablokoval přidávání recenzi z různých, spíše nepříznivých důvodů.

Při výběru zásnubních prstenů vyhledejte specialistu, který vám poradí, případně si budete moci prsten před koupí prohlédnout osobně v prodejně či Showroomu.

Třeba také myslet na to, že většinou platí pravidlo, že jakou barvu zlata si vyberete u zásnubního prstenu, takové barvy budete mít svatební obroučky.

Co se týče čistoty, platí, že čím je diamant čistší, tím vyšší je cena. Nejběžnějším je kulatý briliantový výbrus diamantu. Důvodem je, že při tomto výbrusu nejvíce vynikne krása briliantu.

Většina světla, která do briliantu vstoupí, je z něho následně i vyzařována zpět. Což představuje základní pointu lesku a luxusu briliantových šperků.

Stanovte si cenu
Vše se odvíjí od ceny, kterou jste ochotni investovat, rozhodně se však vyplatí si za kvalitu připlatit. Přece jen, zásnuby jsou výjimečná událost, která se děje pouze jednou.

Prsten, který bude vaše partnerka milovat
V posledních letech se iv našich zeměpisných šířkách zdomácněl krásný zvyk ze zahraničí.

Zásnubní prsten může být později darován jako dědičný šperk, který klidně může zůstat takříkajíc v rodině.

Dalším krokem při vybírání zásnubního prstenu, kterým bude vaše polovička uchvácena, je výběr vhodného stylu.
Styl by se měl odvíjet od toho, co vaše partnerka preferuje, a tedy jestli se jí líbí jednoduchý klasický styl, nebo něco zdobenější a výraznější, zda možná prsten ve stylu vintage.

Pokud neumíte zcela odhadnout její styl, zkuste se například podívat, jaké šperky nosí. Jsou to kousky vyrobené z bílého nebo žlutého zlata? Můžete si také povšimnout, jaké doplňky a oblečení zvykne nosit.

To vám může hodně napovědět o tom, jaký prsten by se jí mohl líbit.

Nápomocní mohou být i kamarádi a rodina partnerky, určitě vám rádi řeknou jejich názor a také to, jaký prsten by mohla vaše polovička preferovat.

Ve zlatnictví VIPgold vám rádi ukáží různé modely prstenů podle vašich očekávání.

- Reklama -

Redakce doporučuje

Dostupné šicí stroje pro děti na NEJ šicí stroje

Přihlásili jste své dítko do kurzu šití a jej tato aktivita zaujala natolik, že o ní neustále mluví a na základě toho víte, že...

Vitamin K2 a jeho důležitý společník – vitamin D3

Vitamin K2 je velmi důležitým vitaminem, který napomáhá vedení vápníku v těle tam, kde je potřebný. To znamená do kostí a zubů, podílí se na...

Jak se vypořádat s otoky v obličeji? 

Ranní otoky v obličeji mohou mít různé příčiny. Kosmetologové a lékaři se shodují, že 80 % otoků způsobuje životní styl, za zbytek může kombinace...

Články autora

Bylinky jsou dlouhodobě právem považovány za zdravou životní podporu

Již naši předkové věděli, jaká je síla a moc ukrytá uvnitř těchto skvostů. Na každý neduh jim postačila nějaká bylinka. V současné době se opět...

Životní změny k lepšímu mohou probíhat po celý náš život

Pokud si myslíte, že vám již tak trochu ujel vlak a stáří klepe na dveře, poté je čas se zastavit a udělat změnu. Nikdy...

Využití bismutu v kosmetice

Možná jste už slyšeli o minerálním make-upu a o všech jeho tvrzeních, že je pro vaši pleť "čistší". Do minerálního make-upu se běžně přidává...